خوشا به حال آنان که با شهادت رفتند! خوشا به حال آنانکه که در این قافله نور جان و سر باختند! خوشا به حال آنانکه این گوهرها را در دامن خود پروراندند.امام خمینی(ره)
بار خدايا توانائيم ده تا در اين جبهه ها تزكيه شوم و بوسيله اين تزكيه به تو نزديك گردم.شهيد غلامرضا حسين پور
 
 

پیوندها

 
 

 
سردار شهید حجت شیخ محبوبی PDF  | چاپ |  نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 6
بدخوب 
نوشته شده توسط گروه بصائر   
دوشنبه 16 فروردين 1389 ساعت 08:49

 

 

    

 

نام پدر: حسن

تاریخ تولد: 14/10/1341

تاریخ شهادت:24/10/1365

محل شهادت: شلمچه -عملیات کربلای 5

یگان اعزامی: نزاجا 

وضعیت تأهل: مجرد

      alt
  

حجت شیخ محبوبی در سال 1341در بندرانزلی متولدشد.

از کودکی علاقه زیادی به نوحه خوانی و سینه زنی داشت. در ایام محرم در مراسم عزاداری اباعبدا... امام حسین(ع)شرکت فعال داشت و در زمان انقلاب و بعد از انقلاب بیش از پیش به فعالیت های مذهبی می پرداخت.

در نمازهای جماعت مسجد محل شرکت می کرد. بعد از پیروزی انقلاب با اینکه سن زیادی هم نداشتدر پایگاه های مقاومت فعالیت جدی داشت و بیشتر وقت خود را در آنجا می گذراند تا اینکه برای پیشبرد اهداف انقلاب و اسلام در به خدمت سپاه درآمد.

قد بلند و چهره زیبای او همیشه ما را به یاد حضرت ابوالفضل العباس می انداخت به طوری که ملقب به سقا و سردار دلاور امام حسین(ع) بود.

حجت دنیایی از عرفان بود.به شعر علاقه فراوانی داشت و اگر فرصتی پیدا می کرد کتاب های شعر شاعران ایرانی را مطالعه می کرد. در بین کتابهایش تعداد زیادی از کتاب شعر به چشم می خورد.

حجت در عملیات محرم سال 61 در منطقه موسیان و ذبیدات شرکت داشت و کمک آر پی جی زن بود. ترکشی هم به پشت او اصابت کرده بود که مدتی مجروح و در بیمارستان اندیمشک بستری بود.

سپس داوطلبانه به جبهه رفت در الی که مقدمات ازدواجش فراهم بود. قبل از رفتن به جبهه روحیه عجیبی داشت. اتاقش را تمیز کرد. لباس های سپاه را از لباس های شخصی جدا کرد. نامه هایی را که دوستانش نوشته بودند مرتب کرد،قفسه کتاب را مرتب کرد و وسایل مورد نیازش را با خود برد.

شب عاشورای سال65،با خانواده و تمام دوستان و فامیل وآشنایان خداحافظی کرد و صبح عاشورا با عده ای از همرزمان خود از جمله شهید احمد شعبانی،شهید ابراهیم پوربرزگر،شهید سید حسین موسوی و شهید حمید رفیعی و ... از سپاه پاسداران انزلی عازم جبهه شدند و بعدها همرزمان دیگر او مثل شهید سردار شهید حاج حبیب ا... بازیار،شهید یزدانی و... به آنان پیوستند.

او در حالی که قصد رساندن مهمات به همرزمانش را داشت،خمپاره های 60 و 120 دشمن،ماشین حجت را در بر گرفت . ترکش های سوزان بر پشت و گردن او اصابت کردو قامت زیبا و پیکر استوارش را در خاک شلمچه بر زمین افکند.

 

 

 

 

 

آری؛ حجت در عملیات کربلای 5مورد قبول خداوند قرار گرفت .برادرانی که بعد از شهادت او از جبهه آمده بودند،می گفتند: او در جبهه خیلی زحمت می کشید و از جانش مایه می گذاشت وخاطرات زیادی از خود به جا گذاشته است.  

روحش شاد و راهش پر ره رو باد.